Jak wybrać zestaw kamer do monitoringu wizyjnego CCTV?

Prowadzisz własną firmę, a może jesteś administratorem kompleksu nieruchomości i poszukujesz skutecznych rozwiązań dla bezpieczeństwa? Warto zastanowić się nad instalacją monitoringu wizyjnego CCTV – kompleksu kamer, mogących działać nieprzerwanie i stale rejestrować zdarzenia, do których dochodzi wokół i wewnątrz budynku. Materiały wideo często stanowią wartościową podstawę do wyciągnięcia konsekwencji prawnych z aktów wandalizmu, kradzieży czy uszkodzeń mienia.


Zanim jednak przystąpisz do zakupu – koniecznie zastanów się nad kilkoma aspektami, dzięki którym dobierzesz zestaw kamer szyty na miarę Twoich potrzeb.

 

Jaki standard kamer CCTV wybrać?

Istnieje kilka standardów monitoringu wizyjnego. Są to m.in. przewodowe systemy CVI, TVI, AHD oraz bezprzewodowe IP. Każdy z nich może okazać się użyteczny w przypadku różnych rodzajów obiektów. Standardy CVI, TVI oraz AHD są nieco tańsze w instalacji i wymagają podłączenia do rejestratora - świetnie sprawdzają się w mniejszych obiektach.


Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań jest standard IP, polegający na tym, że kamery stale podłączone są do sieci internetowej. To technologia sprawdzająca się zwłaszcza w przypadku dużych budynkach – sklepach, galeriach, halach, urzędach - z wysoce rozbudowanym systemem monitoringu stale zbierającym obraz.


Kamery CCTV – opcje, które zapewniają optymalną wizję

Kluczowe znaczenie ma rodzaj oraz funkcje urządzeń rejestrujących obraz. Kamery CCTV mogą być wandaloodporne, wyposażone w funkcję podczerwieni (umożliwiającą obserwowanie zdarzeń nawet w nocy) oraz przeznaczone do stosowania wewnątrz lub na zewnątrz budynku.


Aby wybrać odpowiedni zestaw kamer musisz zastanowić się nad tym, w jaki sposób będzie on stosowany, jakie są Twoje możliwości finansowe, jaką ma pełnić funkcję oraz jakie technologie mogłyby okazać się pomocne w przypadku Twojego obiektu.


Jesteśmy firmą, która wykonuje instalacje systemów bezpieczeństwa, CCTV i SSWiN na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Z przyjemnością doradzimy Ci w doborze odpowiedniego systemu - więc jeśli się wahasz, po prostu się z nami skontaktuj!

0
Feed

Zostaw komentarz