Gdzie znajdują zastosowanie instalacje CCTV?

System CCTV składa się z zespołu urządzeń, które pozwalają na odbiór, przetwarzanie, archiwizowanie oraz wyświetlanie dźwięku i obrazu z monitorowanych obiektów. Inne jego nazwy to: telewizja przemysłowa, telewizyjne systemy dozorowane czy monitoring wizyjny. Głównym celem instalacji CCTV jest zwiększanie poziomu bezpieczeństwa. Znajduje zastosowanie w zakładach i halach przemysłowych, centrach handlowych, bankach, dworcach i innych miejscach użyteczności publicznej.

 

System Zliczania Klientów


Dzięki analizie obrazu przekazywanego przez kamery cyfrowe można skutecznie zliczać klientów wchodzących i wychodzących ze sklepu. To również doskonały sposób, aby porównywać osoby przechodzące wzdłuż witryny sklepowej z faktyczną liczbą klientów, którzy odwiedzili sklep. System wymaga określenia na kadrze wirtualnych linii licznikowych. Ich przekroczenie pełnym obwodem przez przemieszczający się obiekt o ustalonej długości i szerokości wywoła zliczenie. Co więcej, system rozróżnia kierunki, dzieląc osoby na wchodzące i wychodzące.


System Analizy Ruchu Klienta


Kamery cyfrowe wyposażone w analitykę obrazu pozwoliły stworzyć System Analizy Ruchu i Zachowań Klienta. Zebrane informacje na temat poruszających się obiektów przekazywane są na odpowiedni serwer, który zawiera specjalistyczne oprogramowanie. Umożliwia ono stworzenie:

  • Heat Mapy, czyli miejsc najczęściej oraz najrzadziej uczęszczanych,
  • Trace Mapy - ścieżek i szlaków poruszających się obiektów oraz
  • Stref i obszarów liczenia.


System pozwala poznać zachowanie klienta oraz sposób, w jaki porusza się po sklepie. Weryfikuje także skuteczność ekspozycji oraz wpływ aranżacji przestrzeni na wybory klientów.


Skuteczny system alarmowy


Instalacje CCTV, które analizują obraz z kamer, tworzą nowoczesne systemy alarmowe. Gwarantują bezpieczeństwo zarówno na terenie prywatnym, jak i otwartym. Uruchamiają się automatycznie, gdy wykryją dym lub ogień, poruszający się obiekt, a także pozostawienie lub zniknięcie określonego przedmiotu. System znajduje zastosowanie w strefach ogrodzonych zabudowaniami, magazynach i halach produkcyjnych oraz na parkingach.

0
Feed

Zostaw komentarz