|

System security

W celu zapewnienia bezpieczeństwa Państwa pracownikom produkujemy i montujemy nowoczesne systemy security. Składają się one z elementów, które współpracując ze sobą, zwiększają efektywność sprzętu. Nasza telewizja przemysłowa bazuje na kamerach cyfrowych i rejestratorach CCTV, które wykonują obraz w wysokiej jakości. Monitoring rejestruje czas pracy i posiada kontrolę dostępu, która zapewnia bezpieczeństwo utrwalonych danych i wizerunku pracowników firmy.

Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie jest bardzo opłacalne. Instalacja CCTV i SSWiN jest najlepszym sposobem na pozyskanie materiałów dowodowych, kiedy dochodzi do włamania, kradzieży, uszkodzenia mienia lub innych niefortunnych zdarzeń – co z kolei umożliwia szybką eliminację szkody. Kamery oraz systemy alarmowe obecne w budynku firmowym działają też prewencyjnie – potencjalny złodziej, w obawie przed schwytaniem, może zaniechać czynu.

Nowoczesna telewizja przemysłowa

Telewizja przemysłowa ma wiele różnych funkcji. System security nie jest wyposażony jedynie w kamery przemysłowe, ale także w czujniki dymu, dzięki czemu nie tylko rejestruje potencjalne próby włamania lub kradzieży, ale działa także jak alarm przeciwpożarowy. Rejestratory lokalizują pożar, a nagłośnienie informuje o zagrożeniu sygnałem dźwiękowym.

Aktualnie wykorzystywane w CCTV technologie pozwalają na uzyskanie bardzo szczegółowego, doskonałej jakości obrazu wraz z dźwiękiem. Istnieje możliwość instalacji zestawu kamer, który jest dodatkowo wyposażony w moduły analityczne oraz zintegrowany SSWiN – wykrywający ruch po przekroczeniu wyznaczonej, wirtualnej siatki oraz alarmujący operatora o potencjalnym zagrożeniu.

Nowoczesny system CCTV, połączony z firmową lub zewnętrzną stacją monitorowania (np. w agencji ochrony) daje możliwość podjęcia natychmiastowej akcji w przypadku pojawienia się intruza w obiekcie. Szansa na wezwanie odpowiednich służb na czas zdecydowanie wzrasta – przez to Ty, jako właściciel obiektu, możesz uniknąć przykrych konsekwencji włamań i kradzieży, do których może dojść w Twoim budynku.

CCTV i system alarmowy SSWiN – kujawsko-pomorskie

Kompleksowe, zaawansowane technologie dla bezpieczeństwa w budynkach firmowych, handlowych, przemysłowych oraz na budowach czy parkingach zakładają integrację telewizji przemysłowej z modułami szybkiego powiadamiania. SSWiN, czyli systemy sygnalizowania włamania i napadu w dzisiejszych czasach mogą współpracować z kamerami CCTV – przez co operator niemal natychmiastowo wie, kiedy, w którym miejscu oraz jaki rodzaj naruszenia został odnotowany.

Współcześnie w systemach alarmowych SSWiN stosuje się zaawansowane technologicznie, bardzo wrażliwe czujniki, które mogą działać w oparciu o podczerwień, niewidoczne wiązki detekcyjne czy analitykę wstrząsów. Są one bardzo precyzyjne, a w połączeniu z inteligentnymi modułami eliminującymi występowanie tzw. “fałszywych alarmów”, także niezawodne

Telewizja przemysłowa

Jest to zespół sprzętów, w tym kamer i rejestratorów obrazu i dźwięku, który tworzy spójny system zabezpieczeń, przeznaczony dla automatycznej ochrony obiektów przemysłowych i prywatnych. Monitoring może zawierać różne urządzenia np. czujniki rejestrujące ruch, oświetlacze podczerwieni, wideodomofony i nagłośnienie. Sprzęty te transmitują odbierane sygnały wideo i audio do skonfigurowanego komputera.

Kontrola dostępu

Kontrolowany dostęp do budynków jest szczególnie potrzebny m.in. w bankach, na policji albo w obiektach, w których rezydują władze państwa. Wykorzystuje się go także na uczelniach, w bibliotekach, na parkingach albo w magazynach. W zależności od rodzaju systemu, dostęp do pomieszczeń odbywa się poprzez zastosowanie specjalnie przygotowanych kart albo czytników obrazu np. twarzy albo linii papilarnych.

Rejestracja czasu pracy

Monitoring, który funkcjonuje jako rodzaj kontroli dostępu, umożliwia nadzorowanie czasu pracy. Może się to odbywać za pomocą m.in. kart zbliżeniowych, które są jedną z wielu form rejestrowania wejścia oraz wyjścia do konkretnych pomieszczeń. System kontroli dostępu może ograniczać niepowołanym osobom dostanie się do budynku, ale i stanowić dowód rozpoczęcia oraz zakończenia pracy przez personel.

CCTV Solec Kujawski Pax sp. z o.o. Innowacyjne rozwiązania
CCTV Solec Kujawski Pax sp. z o.o. Innowacyjne rozwiązania

Systemy alarmowe i antynapadowe

Nowoczesna technologia pozwala na wzbogacanie telewizji przemysłowej o systemy zapobiegające napadom i wykrywające zagrożenia, np. próby włamania. Zainstalowanie czujników reagujących na ruch, które działają też na podczerwień, pozwala kontrolować to, czy ktoś nie próbował dostać się do budynku lub pomieszczenia, nie mając do tego uprawnień. System informuje sygnałami dźwiękowymi o próbach włamania.

Systemy przeciwpożarowe

Urządzenia wchodzące w skład systemów przeciwpożarowych sygnalizują niebezpieczne sytuacje poprzez wydawanie głośnych sygnałów alarmowych. Kamery oraz czujniki dymu rejestrują miejsce, w którym pojawia się zagrożenie, co umożliwia szybką ewakuację personelu. Niektóre systemy posiadają zraszacze, a także funkcję automatycznego wzywania odpowiednich służb, tj. straży pożarnej lub pogotowia ratunkowego.

Nagłośnienie

Złożone z przewodów, mikserów, głośników i wzmacniaczy systemy nagłośnienia, wchodzące w skład systemów alarmowych i telewizji przemysłowej, umożliwiają wypowiadanie komunikatów i kierowanie ich do konkretnych pomieszczeń budynku. Mają one także zastosowanie w salach konferencyjnych, aulach uniwersyteckich czy szkołach. W takich wypadkach system audio łączy się z projektorem lub innym sprzętem wideo.

Skip to content